Varga Krisztián, a Corvinus Fintech Center kutatójának előadása a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karának kutatási hetén, a “FinTech és banki digitalizáció workshop” rendezvényén hangzott el 2017. május 31-én.

A Budapesti Corvinus Egyetem kutatásában különálló projektcsapatok vizsgálták a résztvevő 7 bank bankfióki és online gyakorlatát. A kutatás során az ügyfelek elvárásait és problémáit középpontba állító Design Thinking megközelítés került alkalmazásra. A kutatás során a kihívásokat a banki ügyfelek és banki gyakorlat megfigyelésén, valamint a szolgáltatások kipróbálásán keresztül kerültek elvégzésre. A projektcsapatok azonosították a legnagyobb kihívásokat, és ezekre előzetes megoldásokat is javasoltak. Az egyes projektcsapatok eredményeit a Budapesti Corvinus Egyetem kutatói elemezték tovább és összegezték.

A témát összefoglaló teljes cikk elérhető a Computerworld oldalán, vagy elolvasható itt:

1. A bankfiókok átalakuló szerepe
  2. Online banki szolgáltatások ügyfélközpontú fejlesztése
  3. Banki termékek és szolgáltatások ügyfélközpontú fejlesztése

1 thought on “FinTech Workshop 02: A digitális átalakulás lehetőségeinek vizsgálata a magyar bankszektorban

1. Pingback: FinTech és banki digitalizáció workshop a Corvinus Egyetemen – Corvinus Fintech Center

Comments are closed.