FinTech Workshop 06: Hallgatói Fintech projekt kezdeményezések

Trinh Anh Tuan, a Corvinus Fintech Center vezetője a legjobb hallgatói kezdeményezéseket gyűjtötte össze a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karának kutatási hetén, a “FinTech és banki digitalizáció workshop” rendezvényén, ahol a hallgatók be is mutathatták eredményeiket 2017. május 31-én.

A témát felvezető előadás

Horváth András – Currency Clusterer

Újszerű megközelítés a deviza árfolyamok elemzéséhez és előrejelzéséhez.

Kádár Bence – Pénzes Gábor: Blockchain technológia a használtautó piacon

Kevés olyan vagyontárgyunk van, ami olyan kitüntetett szerepű lenne, illetve amihez olyan sok szolgáltatás kapcsolódna, mint a járművekhez. Új járművet vásárolni viszont relatíve drága, használtan vásárolni pedig bizonytalan, rizikós döntés, mert a piac tele van csalókkal, az autók előélete pedig ritkán lekövethető. Az új autók árának befolyásolása helyett a használtautó vásárlás bizonytalanságánakcsökkentését célul kitűzve kerestük a megoldásokat.

A téma részletes leírását részletes megmutatja a Fintechzone oldalán megjelent cikk.

Frecska Éva – Social Scoring megoldások felhasználása hitelelbírálásnál

A social scoring felhasználásának hatékonyságát az garantálja, hogy egyre több információt hagyunk magunk után az internethasználattal, hiszen egyre többet használjuk az online szolgáltatásokat. Ez teszi lehetővé, hogy sokkal megbízhatóbb képet kapjanak rólunk a hitelképesség meghatározásakor.

1 thought on “FinTech Workshop 06: Hallgatói Fintech projekt kezdeményezések

1. Pingback: FinTech és banki digitalizáció workshop a Corvinus Egyetemen – Corvinus Fintech Center

Comments are closed.